Published On: 29 Shkurt, 2016

​Anton Çuni rrëfen se çka i tha Thaçi për ndriçimin e vrasjeve politike (Video)

  • Një ditë para seancës, zotni Mustafa dhe zotni Thaçi ranë dakord rreth kërkesave që i kam parashtruar qysh është zbardhja e vrasjeve politike të LDK-së si dhe njohja formale e fomacioneve ushtarake pranë Ministrisë së Mbrojtjes, por ishte vonë”. Kështu tha ekskluzivisht për emisionin Rrokum Roll të Televizionit Rrokum, Anton Quni deputet i LDK-së.

“Ka pasur shumë biseda. Bisedimet e shtruara nuk i marr si presion. Kam biseduar me kryeministrin Isa Mustafa dhe Hashim Thaçin… u kam qëndruar besnik qëndrimeve të mia. E para, Mustafës i kam elaboruar shumë çështje. Por një ndër momentet më të veçanta ishte një ditë para seancës, ku u takuam me kryeministrin Isa Mustafa dhe Hashim Thaçin. Thaçi kishte ardhë shumë i përgatitur”, ka thënë Çuni.

“Dy gjërat që diskutuam ishin këto: adresimi i vrasjeve politike dhe ligji i veteranëve. Për të dyja çështjet Thaçi ofroi zgjidhje konstruktive. Për vrasjet politike, Thaçi tha se drejtimin e Ministrisë së Drejtësisë ka më marrë LDK”, ka thënë ai.

Intervista e plotë e Çunit.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...