Published On: 20 Maj, 2017

​Shpërthen Higuain: Ky lojtar nuk ka dinjitet

  • Gonzalo Higuain ka kritikuar mbrojtësin e Monacos, Kamil Glik

Sulmuesi i Juventusit, Gonzalo Higuain ende nuk e ka harruar ndërhyrjen brutale të qendërmbrojtësit të Monacos, Kamil Glik.

Ai kritikoi ashpër Glik, për të cilin tha se nuk ka dinjitete, pasi pavarësisht asaj ndërhyrje, nuk mori guximin të kërkonte falje.

“Nuk kam fjalë për atë faull. ishte bërë pa arsye dhe pa dinjitet. E gjithë bota e shikoi atë se çafër bëri, dhe ai nuk mos as guximin që pas ndeshjes të kërkonte falje”, tha Hguain për Corriere dello Sport.

“Më vjen keq për të, pasi tentoi të më lëndonte dhe dështoi”.

Higuain po ashtu foli për vendimin e tij për t’u transferuar në Juventus, ku insistoi se ishte i drejtë, pasi golat dhe suksesi i skuadrës po e dëshmojnë këtë.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...