Kadri-Veseli_Isa-Mustafa_BIG

E godet fort shikistin, Haxhi Avdyli, klani i Veselit e kanë uzurpuar Kosovën

Koalicioni PDK- LDK, duket se nuk është duke funksionuar aq mirë, saqë proklamohet nga drejtuesit e dy partive. Pas deklaratës Më shumë...

Kaos në lagje

Kaos në “Dardani”, policia arreston disa shqiptarë

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona, të cilët kanë uzurpuar banesat në lagjen “Dardania”. Sipas informatave nga vendi Më shumë...

ahmet1vrasje

Vendimi për vrasjen e Ahmet Krasniqit u mor në gusht, një muaj para atentatit

Hyrja e Ahmet Krasniqit në Kosovë me njësitë operative të UÇK-së, që planifikonte të bëhej gjatë gjysmës së dytë të Më shumë...

MBLEDHJE QEVERIE - Kryeministri Sali Berisha, duke folur gjate nje mbledhje qeverie, ku ka kerkuar ndalimin e importit te cdo lloj artikulli qe nuk ka kod doganor, edhe ne rast se ai perfshihet ne listen e gjelber te lendeve te para qe lejohen te importohen per perpunim.

Sali Berishës ia dogjën shtëpinë serbët në vitin 1999 (VIDEO)

Shumë shtëpi u granatuan e u shkatërruan gjatë luftës në Kosovë. Forcat serbe disa here granata hodhën edhe përtej kufirit Më shumë...

rugova-nen-lo

25 vjetori i Referendumit për Pavarësinë e Kosovës

Më 26 shtator të vitit 1991 është mbajtur Referendumi për shpalljen e Kosovës shtet të pavarur Në këtë ditë, qytetarët Më shumë...

thaqi daqiq

Barrierat e dialogut shqiptaro-serb

NGA LAVDOSH AHMETAJ Ka një perceptim sipërfaqësor mbi zhvillimet e viteve të fundit, si dhe mbi koniukturat gjeopolitike të Më shumë...

p_1474880516-5347418

Policia sërish rrethon banesat në “Dardani”, banorët në ankth

Një aksion Policor ka rrethuar banesat e uzurpuara në lagjen Dardania në Prishtinë. Përveç pjestareve të policisë shihet Më shumë...

gjykata-speciale-650x330

Aktakuzë: Prokurori u korruptua me një kosë, një çadër dhe kërkoi 5 mijë euro

Rregullimi i një kose bari pa para, një çadër dielli dhe pesë mijë euro, do t’i mjaftonin prokurorit Bajram Hamitaga që Më shumë...

18 vjet nga masakra e Abrisë së Epërme

masakra18

Më 26 shtator 1998, në Abri të Epërme, forcat serbe kryen një nga masakrat më të tmerrshme gjatë luftës në Kosovë 1998-1999. Në këtë ditë u masakruan 23 anëtarë Më shumë...

25 vjetori i Referendumit për Pavarësinë e Kosovës

rugova-nen-lo

Më 26 shtator të vitit 1991 është mbajtur Referendumi për shpalljen e Kosovës shtet të pavarur Në këtë ditë, qytetarët me shumicë absolute janë deklaruar pro Më shumë...

Policia sërish rrethon banesat në “Dardani”, banorët në ankth

p_1474880516-5347418

Një aksion Policor ka rrethuar banesat e uzurpuara në lagjen Dardania në Prishtinë. Përveç pjestareve të policisë shihet se prezent janë edhe një numër i madh i Më shumë...

MBLEDHJE QEVERIE - Kryeministri Sali Berisha, duke folur gjate nje mbledhje qeverie, ku ka kerkuar ndalimin e importit te cdo lloj artikulli qe nuk ka kod doganor, edhe ne rast se ai perfshihet ne listen e gjelber te lendeve te para qe lejohen te importohen per perpunim.

Sali Berishës ia dogjën shtëpinë serbët në vitin 1999 (VIDEO)

Shumë shtëpi u granatuan e u shkatërruan gjatë luftës në Kosovë. Forcat serbe disa here granata hodhën edhe përtej kufirit në territorin e Shqipërisë, njofton Klan Më shumë...

Flutura Açka i drejtohet Ramës: Ti kamikazi cullak, na helmove ne dhe brezat që do vijnë

Shkrimtarja Flutura Açka ka reaguar lidhur me debatin më të madh sot në vend, ligjin e plehrave. Në fillim ajo vë në dukje faktin se gazeta më e madhe holandeze “NRC” Më shumë...

Maqedoni, brenda dhjetë vjetësh rroga mesatare rritet vetëm 30 euro

2100

Bazuar në të dhënat e Entit Shtetëror të Statistikave rroga mesatare në Maqedoni për 6 vjet me radhë ka shënuar Më shumë...

Në mes të Krakovës dëshmohet shqiptarizmi i të atit të Nënë Terezes

ekspozita-640x853

Ekspozita e organizuar nga rrjeti i motrave që e kishte themeluar Nënë Tereza në Krakov të Polonisë dëshmonë Më shumë...

blerje Qytetarët e Kosovës, mbi 200 mijë blerje online

Trendi i blerjeve online nga qytetarët e Kosovës, thuhet të jetë rritur 200 për qind,...

b_1474786499-1637213 Si të bëhet buka bajat sërish e freskët?

ksperimentet me ushqimin janë gjëja e shkëlqyeshme, aq më parë kur ju zbulojnë mënyrat si “ta ktheni në...

bonucci_1474799725-7385540 Bonucci kritikon Juventusin

Leonardo Bonucci ka kritikuar bashkëlojtarët e tij për paraqitjen ndaj Palermos Juventusi mori tre pikë me shumë vështirësi...

“18 degët e PD-së kërkojnë dorëheqjen e Ferid Aganit”

Ferid-AGani

Këshilli organizativ për Kuvendin e jashtëzakonshëm zgjedhor njofton anëtarësinë e Partisë së Drejtësisë Më shumë...

Aktakuzë: Prokurori u korruptua me një kosë, një çadër dhe kërkoi 5 mijë euro

Rregullimi i një kose bari pa para, një çadër dielli dhe pesë mijë euro, do t’i mjaftonin prokurorit Bajram Hamitaga që..

Fushë tenisi në vendin e Xhamisë së Ibrit në Mitrovicë (FOTO)

“Ne vend te Xhamise se Ibrit fushe tenisi!!!!!!!! Sot vizitova punimet ne Uren e Ibrit dhe pashe se po ndertohej fusha..

Çiftet ideale sipas shenjës së horoskopit

ideale

Sa besoni te shenjat e horoskopit? Pavarësisht skepticizmit tuaj, duhet të dini se janë shenjat e horoskopit, Më shumë...

Zgjidhje e shpejtë: Çfarë të bëni kur del teli nga sytjenat (Video)

Me siguri ju ka ndodhur disa herë që t’ju dalë teli nga sutjenat. Kjo zakonisht..

Për çka ankohen femrat dhe për çka meshkujt!

Sipas një hulumtimi të cilin e ka bërë revista “Archives of Sexual Behavior”, femrat më..
anakonda_14

Brazilianët kapin një anakondë 10-metërshe (Foto/Video)

Në Paras të Brazilit është gjetur ndoshta gjarpri më i madh në botë Anakonda u zbulua nga punëtorët të cilët po..

kafiristan-640x360

Historia 2300 vjeçare e shqiptarëve të Afganistanit, njihuni me pasardhësit e ushtrisë së Aleksandrit

Ekzistencën e Ilirëve në rajonin e madh gjeografik të Hindokinës, në Qafiristan (sot Nuristan), një vend ku piqen Afganistani, Pakistani, Kina..
Kiev, Ukraine - May 20, 2013 - Hand pointing on keyboard with social media logotype collection of well-known social network brand's placed on keyboard buttons. Include Facebook, YouTube, Twitter, Google Plus, Instagram and more other logos.

Të rinjtë kosovarë shumë aktivë në rrjetet sociale

Të rinjtë nga Kosova, si në shumë vende të ndryshme të botës, janë përdorues të internetit në masë të madhe. Kjo..

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...