nismaaaaa

Shuhet NISMA edhe në Viti – Limaj e Krasniqi heshtin

Partia e Fatmir Limajt po vazhdon të zvogëlohet. Disa degë nëpër Kosovë janë shuar. E fundit është ajo e Vitisë. Krejt Më shumë...

nehat

“Mrekullia” e fitores preshevare

Shkruan: Nehat Hyseni  Zgjedhjet parlamentare dhe lokale që u mbajtën më 24 prill 2016, për shumëçka paraqesin “mrekulli”, Më shumë...

xhavit-haliti3

Xhavit Haliti, gënjeshtar, puçist dhe zbatues i politikave sllavo-komuniste

Shkruan: Arber Gashi Gënjeshtrat e paskrupullta, poshtëruese dhe ofenduese që Xhavit Haliti plasoi në TV Rrokum, nuk janë të Më shumë...

deshmoret e Kumanoves

Reagojnë familjarët e luftëtarëve të Kumanovës: Në Lagjen e trimave nuk u flijuan për Zaevin, por për Shkupin shqiptar

I nderuar popull shqiptar në Maqedoni Në emër të familjarëve të të vrarëve dhe të burgosurve në Lagjen e Trimave në Kumanovë Më shumë...

teuta-krasniqi

Teuta Krasniqi në rolin e saj të parë si artiste (Video)

Me  siguri ju kujtohet seriali “Jeta e Një Toke” realizuar menjëherë pas luftës në Kosovë. Teuta Krasniqi që tashmë Më shumë...

luftakosves

O shqiptar, e harrove birën e minit!

Fahri Xharra Të thash se e harrove birën e minit të hapur në vitin 1999, kur edhe unë, edhe ti e edhe një milion të tjerë Më shumë...

ram_1460545961-5366135

Edhe Perëndia vuan nga idiotizmi i shqiptarëve

Nga Aurel Dasareti, USA, ekspert i shkencave ushtarake-psikologjike (dasaretiaurel@yahoo.com.au) Unë (dhe familjarët e mi) nuk Më shumë...

dino-asanaj_881067

Pse Adem Grabovci e Ilmi Reçica vraponin pas trupit të Dino Asanajt? Kush përftoi nga kumbaria me Momçillo Trajkoviçin?!

Naim Miftari Bëhet pyetja pse ishin ardhur me nxitim të madh në spital Adem Grabovci dhe Ilmi Reçica kur u soll Dino Asanaj i Më shumë...

Nisma23

Shuhet NISMA në Ferizaj, e braktis e tërë udhëheqja

FERIZAJ  – Jep dorëqje kryetari dhe gjithë kryesia e NISMA-s , dega Ferizaj Publikuar më 30/04/2016 Përmes një Më shumë...

tome-gashu_1461860719-8330044

Lista Serbe i kërkon Tomë Gashit të tërheq fjalën “shkije”, ky nuk pranon

Lista Serbe ka reaguar ndaj avokatit Tomë Gashi i cili në një paraqitje televizive i quajti serbët “shkije”. “Gashi si Më shumë...

largea_ldk-podujeve14291968881

Cila “kokë turku” e LDK-së e ka radhën pas Azem Sylës

  Shkruan: Sadri Ramabaja   Arrestimi spektakular i Azem Sylës dëshmoi se “koka e turkut” nga “të Më shumë...

Ahmet Krasniqi---

Ja kush vriste pas shpine kuadrot ushtarake!

  Besnik Lajçi Kur hyra në shtab, aty dëgjohej një zë i lart duke bërtitur: “O njerëz, a jeni njerëz apo jo! A e dini Më shumë...

Azem Syla 2-1401641459

Shkelqim Latifaj: Jam palë e dëmtuar, zingjiri i arrestimeve duhet të jetë i gjatë

Pas aksionit për bastisje dhe arrestim ndaj të ashtuquajturit “grupi kriminal” (i udhëhequr nga Azem Syla), ku u publikuan Më shumë...

azemsylaj

Komandant “Daja”, besniku i UDB-së dërgohet në Dyz (Video)

Pasi i është caktuar masa 30 ditëshe e paraburgimit, ish deputeti i PDK-së dhe ish komandanti i UÇK-së, Azem Syla, është Më shumë...

agim vuniqi2

Nallbanët modern

  Agim Vuniqi Njerëzit filluan të përdorin fjalën “krizë” , sepse është hera e parë që ka ndodhur në Kosovë. Më shumë...

Festa shtyn ankesën për Azem Sylën

azem

Për shkak se institucionet e vendit nuk punojnë të hënën, Sylës do i duhet të qëndrojë në burgun e Dyzit të paktën deri të martën. Festa e 1 Majit Më shumë...

Lavdije Bujupaj e dobëson edhe pak AAK-në, shkon në Vetevendosje

as_1462101959-529160

Edhe një anëtare e AAK e lëshoi këtë parti për t’ju bashkuar Vetëvendosjes. Kryetarja e nëndegës së AAK-së në Istog, asambleistja e Kuvendit Komunal, Lavdije Më shumë...

Shuhet NISMA edhe në Viti – Limaj e Krasniqi heshtin

nismaaaaa

Partia e Fatmir Limajt po vazhdon të zvogëlohet. Disa degë nëpër Kosovë janë shuar. E fundit është ajo e Vitisë. Krejt këto lëvizje në NIMSA për Kosova po ndodhin Më shumë...

blendi=fevziu

Si e vlerëson gazeta Guardian librin e Blendi Fevziut për Enver Hoxhën?

Gazetari i njohur britanik, Jonathan Steele, njohës shumë i mirë i historisë dhe politikës së Shqipërisë dhe Kosovës, ka botuar në gazetën The Guardian recension për Më shumë...

Kjo është foto më e klikuar në internet

PA KOMENT: Kjo është foto më e klikuar në interent  Më shumë...

A e dini se?

meAustrin

Çezar Ndreu Austria ishte vendi i parë për sa i përket shkëmbimeve tregtare midis shtetit të ri shqiptar të krijuar Më shumë...

Kosovarët të lodhur nga çmimet e larta

cmime

Rukije Krasniqin e nervozuar del nga dyqani ku kishte blerë produkte ushqimore, për të përgatitur drekën Më shumë...

Screen-Shot-2016 PLAS Panama Paper / FBI gati arrestet: Gjergj Bojaxhi, transferoi 17 milion dollarë në “offshore”

Hetimi i skandalit të firmave të karburanteve përfshin edhe emra të mëdhenj si “Petrolifera”, ndërsa...

medium_kisha_para_restaurimit1 Pesë kolosët e Trashëgimisë Kulturore

Instituti i Monumenteve të Kulturës,  në bashkëpunim me Bibliotekën Kombëtare, dhe me mbështetjen e Ministrisë së Kulturës, organizoi...

zvarr-1900x700_c-848x478 Dinosaurët mund të kenë fjetur sikurse njerëzit, thonë shkencëtarët

Sipas një studimi të fundit, zvarranikët përjetojnë të njejtat faza të gjumit sikurse njerëzit. Shkenctarët mendojnë se edhe...

Ish-Presidenti Dr. Fatmir Sejdiu zgjon peshë emocionet e llapjanëve

fsejdiu

Ai është i ngulitur thellë në zemrat e llapjanëve!!! Podujevë – Në sallën e teatrit “Avdush Më shumë...

Çfarë do të bëjë Komuna e Prishtinës për 1 Maj?

Komuna e Prishtinës ka bërë një plan në lidhje me ditën ndërkombëtare të Punës, 1 Maji. Sipas një njoftimi nga komuna,..

Një zejtar nga Gjakova shpik mënyrë të re të dredhjes së penjve të arit (Video)

Dredhja e penjve të arit është një zeje shumë e vjetër. Kjo mënyrë e punës shumë tradicionale merrte shumë kohë. Por..

Tetovari rrëzohet nga skela 7-metërshe, përplaset në beton

skelet

Një 21-vjeçar nga Tetova, me inicialet M.A. ka rënë nga skela e lartë rreth shtatë metra , derisa ka Më shumë...

Tiranë, vajzat: Për 89 muaj babai na ngacmonte seksualisht

Një baba 45 vjeç, banues në Tiranë është dënuar me 5 vite burg i akuzuar..

Nevojitet ligj i ri anti-mafia, i vjetri s’kryen punë

Rezultatet e dobëta në luftën kundër krimit dhe konfiskimit të pasurisë të fituar në mënyrë..

Doktori i Portugalisë e frikëson Ronaldon

doktori

Nuno Campos, ish doktori i përfaqësueses së Portugalisë, e ka paralajmëruar Cristiano Ronaldon që të jetë i kujdesshëm me lëndimin që..

Teuta Krasniqi në rolin e saj të parë si artiste (Video)

teuta-krasniqi

Me  siguri ju kujtohet seriali “Jeta e Një Toke” realizuar menjëherë pas luftës në Kosovë. Teuta Krasniqi që tashmë e njihni..

pp-facebook-visually-impaired-2-alamy-933x445-800x445

[:sq]Mund të shkoni në burg nëse keni Facebook me emër tjetër[:]

[:sq]Të gjithë përdoruesit e Facebook të cilët krijojnë llogari në emrin e dikujt tjetër mund të shkojnë në burg, sipas udhëzimeve..

serg-710x441

Doktori italian gati të bëjë transplantimin e parë të kokës së njeriut

Një doktor italian, shpreson se ai tani do të mund të kryejë transplantimin e parë të kokës së njeriut. Operacioni i..
rugova89045

Vrasjet politike i bëri SHTABI i UÇK-së i bashkëpunëtorëve të UDB-së serbe! Edhe Rugovën e donin të vdekur

Këta që luftonin dhe rrihnin, torturonin dhe vranin njerëzit e presidentit Ibrahim Rugova dhe të LDK-së, në emër të patriotizmit sipërore..
nura

Kush duhet të zgjidhet kryetar i LDK-së?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...